המכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות הינה המכינה לעיצוב הותיקה, הגדולה והמקצועית ביותר בארץ להכנה לאקדמיות המלמדות את מקצועות העיצוב.
בכדי להיכנס לאקדמיה על כל מועמד לעבור מספר שלבי סינון, כאשר המטרה היא למצוא את הטובים ביותר.
הצורך לבלוט בייחודיות של כל מועמד חשובה מאוד כי לכל תחום, מאות של תלמידים ניגשים מידי שנה למקצועות:
אדריכלות (ארכיטקטורה), עיצוב פנים, תקשורת חזותית (עיצוב גרפי),אנימציה, עיצוב אופנה, עיצוב תעשייתי (מוצר), עיצוב קרמי, צורפות, עיצוב טקסטיל וצילום.

על קצה המזלג של כל מקצוע :

אדריכלות הוא תחום בעיצוב העוסק במדיום הגדול ביותר- עיצוב מבנים. החל מעיצוב מוצרי בניין ואביזרי בניין ,עיצוב פנים וריהוט, עיצוב בתי מגורים, שכונות ועד לעיצוב תוכניות מתאר של ישובים המשתרעים על פני שטחים עצומים. לימודי אדריכלות עוסקים בהיבטים רעיוניים, ומולם בהיבטים טכניים, הדרושים לכל אדריכל.

עיצוב פנים הוא היבט של אדריכלות, העוסק בקשר המיידי של האדם עם סביבתו. מעצב הפנים עוסק במגע הישיר עם החומר והצבע ומתמקד בהתערבות במבנה קיים ועיצובו מחדש למטרה מוגדרת.

תקשורת חזותית (עיצוב גרפי) הינו מקצוע רחב מאוד העוסק בתחומים רבים ומגוונים: פרסום, הבאה לדפוס, אינטרנט, איור ואנימציה, עיצוב אריזות, תדמית חברה, מיתוג, עיצוב לירחונים ועיתונים, כרזות וטיפוגרפיה הם רק חלק מהתחומים בהם יכול לעסוק מעצב גרפי.

עיצוב אופנה הוא תחום העוסק בכל האספקטים של לבוש ואביזרי לבוש החל מתכנון הבגד, המשך בתדמיתנות וכלה בתפירה. תלמידים במחלקות לעיצוב אופנה לומדים את כל התהליך המביא רעיון כללי לבגד מעוצב בעזרת קורסים שונים בתחומי העיצוב וקורסים מקצועיים כתדמיתנות, תפירה, דיגום וכד’.

עיצוב תעשייתי או בשמו השני עיצוב המוצר עוסק בעיצוב מוצרים המיוצרים בתעשייה בסדרות גדולות (mass production- ייצור המוני). הלימודים עוסקים בהדמיה ממוחשבת של מוצרים כמו גם בייצורם בסדנאות מתכת פלסטיקה ועץ.

עיצוב קרמי הוא תחום המתמחה בחמרים: קרמיקה, זכוכית וגבס בשילוב עם חומרים נוספים.

צורפות  הינו תחום העוסק ביצירה של אובייקטים הנישאים עלינו ונמצאים איתנו במגע לאורך כל שעות היום. הוא עוסק בפעולה יצירתית בסביבה הקרובה לגוף, ביחס לחומרים, טכנולוגיות, תרבות ורעיונות. תחום העיסוק הינו רחב מאוד גם בהיבט של סוגי החומרים איתם יוצרים וגם מבחינת האובייקטים הנוצרים.

עיצוב טקסטיל  עוסק במקצועות ההדפסה, האריגה והסריגה. הנושאים המהותיים הינם: Surface-design, קו התפר שבין הדו מימד לתלת מימד, חומרים רכים, Non-Woven, סיבים וחוטים אינטליגנטים (sensors), בדים חכמים, חומרים משתנים, גיאומטריות חדשות, משטחים וירטואליים ויישומם בחלל.

צילום  התחום עוסק בשדות המגוונים בהם הצילום מתקיים. במיומנויות טכניות ועיוניות, תוך הפנמה של הקשרים היסטוריים ורעיוניים.