על עיצוב תעשייתי
עיצוב תעשייתי או בשמו השני עיצוב המוצר עוסק בעיצוב מוצרים המיוצרים בתעשייה בסדרות גדולות (mass-production-ייצור המוני) אך לא רק, זהו תחום רחב שמשלב בתוכו זויות ומחשבות רבות על עיצוב, ביניהם גם ייצור מוצרים בסדרות קטנות. הלימודים עוסקים במתן כלים טכניים וקונספטואלים. בין הכלים הטכנים :הדמיה ממוחשבת של מוצרים כמו גם בייצורם בסדנאות מתכת פלסטיקה ועץ.

תוך כדי שיעור במכינה תעשייתי

לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי עיצוב תעשייתי לתואר אקדמאי אורכים ארבע שנים. בשנה הראשונה רוכש התלמיד כלים לביטוי רעיונות כגון רישום, שרטוט ואיור ובמקביל לומד את יסודות העיצוב. בשנה השניה לומד התלמיד את יסודות העיצוב התעשייתי כדי להבין את תהליך של עיצוב המוצר ובנוסף רוכש מיומניות בתפעול תוכנות רלוונטיות לתחום. בשנה השלישית מפתח הסטודנט שפה אישית ומביא לידי ביטוי את המיומנויות שרכש. השנה הרביעית מוקדשת לפרוייקט הגמר שיביא לידי ביטוי את ישום הלמידה.

אפשרויות להשתלבות בתעסוקה
לבוגרי עיצוב תעשייתי יש מגוון רחב להשתלבות בתעשייה, ממעצב במפעל שמייצר מוצר מסויים ועד מעצבים עצמאים שפותחים משרדים, בהם מפתחים מוצרים שעיצבו.

עיצוב מתקן לאופניים עיצוב תעשיתי

מה לומדים במכינה לעיצוב תעשייתי

התבוננות בסביבה, כיצד האדם משתמש בסביבה? מהו הצורך? כיצד הסביבה משפיעה על החפץ? כיצד אני מנסח מוצר מתוך התבוננות?
התבוננות בטכנולוגיה מהן התכונות של החומרים איתם אני עובד? כיצד אני מנסח את הטכנולוגיה שלי? איך אני מתרגם את המחקר למוצר?
Form follows function סדנת עבודה מסכמת. כיצד תפקוד משפיע על בחירת האובייקט, המבנה והצורה.
תרגול בחינות אקדמיות, איך נראות הבחינות השונות באקדמיות, תרגול מבחנים שונים וניתוח אקדמי של הפתרונות. המטרה היא לתרגל בחינות שונות משנים קודמות ולקבל משוב והערכה לאחר ניתוח אקדמי של כל בחינה.
סדנת רישום באמצעות מודל עירום. רישום המודל בהתחשבות ברזולוציות השונות ובירידה לפרטים הקטנים. תרגול צילום חוץ וחלל לצד אובייקטים שונים.

הכנה לראיונות הקבלה, סדנת הכנה לראיון הקבלה לעיצוב מוצר ועיצוב קרמי, בה מקבלים כלים להתמודד עם המעמד המכריע, צעד אחרון לפני הקבלה לתואר.